בחירת האולם לחתונה היא סוגיה קריטית מאוד. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון, כולם חשובים, ויתרה מכך – חשוב לקחת בחשבון את מה שחשוב לכם באמת. כתבנו לכם 5 דברים שבכל מקרה כדאי לשקול לפני שתחליטו על האולם שלכם.

 

  1. מיקום האולם

 

גם אם יש אולם חתונות שאתם מאוד רוצים, יכול להיות שהוא ממוקם רחוק מדי עבור האורחים שלכם. כדאי לתת עדיפות לאולם שהם יוכלו להגיע אליו בקלות ובמהירות יחסית. אין בעיה בנסיעה של 30-45 דקות, אך עדיף שלא מעבר לכך. וודאי שמבחינה זאת צריך להתחשב ברוב המוזמנים ולא ביוצאי הדופן. גם סוגיית התקציב רלוונטית בכל הקשור למיקום האולם, וככל שמתקרבים למרכז הארץ, כך גם עולה המחיר בהתאמה.

 

  1. רישיון עסק ותעודת כשרות

 

עדיין קיימים אולמות אירועים ללא רישיון עסק. וודאו שיש לאולם רישיון עסק בתוקף, ואין לבחור באולם שאין לו. הרישיון הוא ראיה לכך שהמקום חוקי, לא צפוי להיסגר בקרוב, ושהוא עומד בתקנים של משרד הבריאות ושירותי הכבאות. יש לבקש גם העתק של תעודת הכשרות על מנת להגיש אותה ברבנות, ולשים לב שגם היא תקנית ובתוקף.

 

  1. מה כלול?

 

כל אולם כולל שירותים שונים בחבילה שלו. כדאי לבדוק למשל האם התשלום כולל בר משקאות – ואילו משקאות הוא כולל, מה מקבלים בכל הקשור לאוכל ולקייטרינג וכיצד האוכל מוגש, האם יש צורך לשלם בנפרד על עיצוב מסוים או על מערכת הגברה – ועוד. בשורה התחתונה, אתם צריכים לדעת לפרטי פרטים מה אתם מקבלים – ומה אתם לא, אך כן חשוב לכם לקבל. את ההסכם יש לאגד תחת חוזה מסודר בשביל למנוע אי הבנות מצערות ברגע האחרון.

 

  1. גודל האולם

 

שילוב בין אולם גדול וכמות קטנה של מוזמנים או אולם קטן וכמות גדולה יחסית של מוזמנים ייצור תחושה לא נעימה – ריקה או צפופה בהתאמה. חשוב להתאים בין כמות האורחים שצפויה להגיע לגודל האולם.

 

  1. סגנון ועיצוב האולם

 

בטח יש לכם חזון לגבי האווירה שתשרור בחתונה, הסגנון העיצובי שלה ואולי אתם בכלל חושקים בקונספט רעיוני יוצא דופן לחתונה כולה. מבחינה זאת, כדאי להתחשב בסביבה החיצונית של האולם, בעיצוב שלו, בווייב שלו וביכולת שלו לענות על הצרכים, הרצונות והדרישות שנגזרים מהקונספט שלכם. בנוסף לכך, גם סוג מסוים של אוכל עשוי להיות חלק מהקונספט שהגיתם, ויש לבדוק האם האולם יכול לענות על הרצונות הקולינאריים שלכם או לאפשר לכם להשתמש בשירות קייטרינג חיצוני.