איך אפשר לבלות בים בכיף בלי להישרף? עם צלון לים – הפתרון המושלם להצללה מלאה בחוף. המגוון הרחב של הצלונים לים מאפשר לכל מי שמגיע לחוף למצוא את הצלון האופטימלי בהתאם לצרכים שלו ולמספר הנפשות שרוצות ליהנות ביחד מהבילוי האולטימטיבי, ועוד כדאי לדעת שהתקנת הצלון פשוטה ומהירה מאוד.

צלון לים לכל מטרה

צלון לים הוא כאמור פתרון הצללה איכותי מאוד, שמתאים לכל סוג של בילוי בחוף (וגם במקומות אחרים – פיקניק, קמפינג, מסיבת יום הולדת שנערכת במרחב ציבורי ותחת כיפת השמיים וכו'). ניתן למצוא צלונים קטנים יחסית, בגודל של 3 מטר על 3 מטר או 3 מטר על 4 מטר, שמתאימים לבילוי משפחתי צנוע, וישנם גם פתרונות רחבי ידיים יותר שמאפשרים גם קיום אירועים בקנה מידה גדול.

עד כמה מגן עלינו הצלון?

רוב בני האדם אוהבים מאוד לבלות על חוף הים, אולם באופן טבעי מודאגים מהאפשרות שייחשפו לכמות רבה מדי של קרינה מסוכנת. בהקשר זה כדאי לדעת שישנם שני סוג קרניים שעלולות להזיק: קרינת UVB שיוצרת את הכוויות (מצב שאנחנו מגדירים כ"להישרף"), וקרינת UVA שחודר אל שכבות עמוקות בעור ועלול לגרום למלנומה (אחד הסרטנים האלימים ביותר שיש). עוד חשוב לציין שמסנני קרינה לא תמיד מצליחים לחסום קרינת UVA וכן עלולים להכיל בעצמם חומרים מזיקים – ועל כן הצלון, שחוסם חלק גדול מכל הקרניים המסוכנות לנו (כ-98%), הוא פתרון אידיאלי.

התקנה פשוטה

התקנת צלון לים פשוטה ומהירה, וגם מי שאין לו יכולות טכניות יצליח לפרוס צלונים לים תוך דקה או שתיים. הצלונים מגיעים עם יתדות ייעודיות, עשויות אלומיניום ובעלות צורת ספירלה מתברגת שמאפשרת להשתמש בהן גם ללא פטישים וכלי עבודה – אלא בקלות, ובפשטות, בלי להזדקק לכוח בידיים.

כמו כן כוללת הערכה גם מוטות אלומיניום שנפתחים עד לגובה של שני מטר, כך שניתן גם לעמוד מתחת לצלונים לים בנוחות. הבד ממנו עשוי הצלון לא סופח חול וכדי לנקות אותו מספיק ניעור קליל. צלונים גם מתייבשים במהירות ועוד יתרון הוא שהם קלי משקל ונוח לשאת אותם איתנו לכל מקום.