מצפים לבן ומחפשים מוהל? כאן נעסוק בפרמטרים החשובים ביותר לבחירת המוהל הטוב ביותר עבורכם!

קצת על המילה

טקס המילה נפוץ בקרב דתות שונות, כאשר ההבדל העיקרי ביניהן הוא בגיל ביצועו. ביהדות נהוג לבצע אותו בגיל שמונה ימים, אך לעתים הדבר לא מתאפשר עקב משקל נמוך מדי או עקב מצבים בריאותיים שאינם מאפשרים זאת כדוגמת צהבת ילודים. את המילה מבצעים מוהלים מוסמכים, אשר מציעים דרכים שונות ואמצעים שונים וכך כל משפחה יכולה לבחור את המוהל המתאים לה ביותר.

מוהל מסורתי

היות שטקס ברית המילה הוא טקס דתי, היה נהוג מאז ומעולם, שהוא יבוצע על ידי איש דת, אשר יבצע אותו על פי כללי ההלכה. גם כיום ניתן למצוא את אותם מוהלים מסורתיים, ששמם הולך לפניהם כבר במשך שנים רבות. חשוב לציין, שברבנות ישנה רשימה של המוהלים המסורתיים המוסמכים על ידה לביצוע ברית מילה בתינוקות. דבר חשוב לא פחות הוא, שאישור זה, הניתן על ידי הרבנות, ניתן לכל מי שמבקש והיה שולייה של מוהל מסורתי ומנוסה ואין ביקורת של טיב ביצוע המילה ולכן חשוב לבדוק את הניסיון והוותק של המוהל הנבחר טרם בחירתו.

המוהל החדש

בשנים האחרונות הורים טריים רבים מעדיפים לבחור למילת בנם התינוק רופא מוסמך ויש לכך שתי סיבות עיקריות האחת היא, שלרופא יש הכשרה רפואית, בה הוא עוסק מדי יום ובדרך כלל מדובר על כירורגים או אורולוגים עם התמחות בילדים. הסיבה העיקרית הנוספת היא, שרופא יכול לתת הרדמה מקומית לתינוק ובכך להקל עליו מבחינת הכאב ועל הוריו מבחינת החוויה. ישנם הורים, שבכל הנוגע לברית המילה של בנם, חשוב להם הן הפן הדתי והמסורתי והן הפן הרפואי ולידיעתכם, הדבר אפשרי בהחלט!

העלויות

כפי שישנם סגנונות רבים ושונים לביצוע המילה, כך גם ישנם מחירים רבים ושונים. הסיבה לכך היא, שמדובר על שוק לא מפוקח, בו כל מוהל עובד באופן עצמאי ומתמחר באופן עצמאי. יש נם מוהלים, המסורתיים בעיקר, שיהיו מוכנים לבוא ללא תשלום, תמורת תרומה כראות עיניכם, כדי לצבור עוד ניסיון ולעומת זאת, הרופאים בדרך כלל יקרים יותר, בעיקר משום שהם גם מציעים הרדמה מקומית וביקורת רפואית.