מחפשת שמלת כלה ולא מבינה למה הן עולות כל כך הרבה? במאמר זה תקבלי את ההסבר!

מה שנהוג לחשוב

כלות רבות חושבות, ששמלות כלה עולות הרבה, בהשוואה לשמלות מכל סוג אחר של שמלות, רק מפני שהן נקראות שמלות כלה. כלומר, שאם תבואו ותגידו שאתן פשוט רוצות שמלה לבנה, המחיר ירד באופן משמעותי. ובכן, ברור שניתן לרכוש שמלה לבנה זולה הרבה יותר. אבל השאלה היא, האם תוכלו למצוא את שמלת חלומותיכן במחיר זה? האם היא תספק אתכן ותעניק לכן את המראה המיוחד באירוע המרגש שלכן?

הקישוטים

שמלת כלה, בניגוד לשמלה לבנה לכבוד חג השבועות, מעוטרת בדרך כלל בקישוטים רבים, אשר נותנים לשמלה מראה מיוחד ויוקרתי, כפי שמתאים לאירוע המיוחד ולסטטוס המיוחד של הכלה ביום כלולותיה. הקישוטים, אותם נהוג להוסיף לשמלות כלה הם בדרך כלל פנינים ואבנים מיוחדות, המוסיפות לעלות השמלה.

הבדים

הבדים, מהם עשויות שמלות כלה הם בדים ייחודיים ואיכותיים במיוחד, שנותנים לשמלה את המראה נוצץ שלה ולא פחות חשוב מכך – את הגזרה המושלמת עבור הכלה. כלומר, על מעצב השמלה להתאים את הרכבי הבדים במיוחד לגזרה של הכלה במטרה להבליט את כל החלקים היפים בגופה ולטשטש את החלקים הפחות מחמיאים.

העיצוב

עיצוב של שמלת כלה איננו דומה לעיצוב של כל שמלה אחרת. אמנם לכל סוג של בגד יש אפנה, אבל במקרה של שמלות כלה, חשוב לא לעצב אך ורק לפי צו האפנה, אלא להקפיד על התאמה לטעם האישי של הכלה. הרי בסופו של דבר, הכלה חלמה על שמלת כלולותיה כבר משנות ילדותה!

העבודה

העבודה של מעצב שמלות כלה איננה מתחילה ומסתיימת בסטודיו! מלבד הצורך לשווק ולהגיע לכלות, על מעצב שמלות הכלה להיפגש עם כל כלה בנפרד, להבין מה היא רוצה ומחפשת ולהגשים לה את החלום. בנוסף, על המעצב לרכוש את חומרי הגלם הדרושים ולהתחיל לעצב את השמלה.

בתום התהליך הזה, שיכול לארוך גם חודשים ספורים, יש להתאים בכל פעם מחדש את השמלה לגופה המשתנה של הכלה עד למועד סמוך מאוד ליום החתונה.