מכונת עשן היא מכונה אשר יוצרת ערפל ואפקטים המתאימים לאירועים, מסיבות ומופעים. ישנם סוגים שונים של עשן שהמכונה יכולה ליצור: עשן שוכב, עשן רגיל וערפל. כל אפקט הוא מיוחד ונותן תחושה שונה וכל אחד מיוצר בדרך אחרת.

עשן שוכב

מכונה של עשן שוכב נותנת לרוב כיסוי של שטחים קטנים ובינוניים ואת המכל שלה ממלאים בשמן ובקרח. את הקרח ממלאים בתוך המכונה לפני תחילת השימוש כשהעשן יכול לצאת לאחר כ-5 דקות מרגע ההפעלה. עשן שוכב נותן תחושה של דרמה והוא משתלב היטב במופעים ומסיבות.

יצירת עשן רגיל

ישנן מכונות שונות אשר יוצרות עשן כפי שרוב האנשים מכירים. העשן יוצא מהמכונה לקדמה ויוצר עננה אשר נותנת דרמה ועניין. אפשר לראות מכונות מסוג זה במסיבות אך גם בהופעות והמתעניינים יכולים להוסיף לעשן גם צבע בעזרת נורת לד וליצור כל אפקט על פי הצורך. מכונת עשן מסוג זה מבוססת על שמן ולכן העשן היוצא מהן הוא סמיך יחסית, אך כפי שהוא נוצר מהר, כך הוא גם מתפזר במהירות.

מכונה לייצור ערפל

כדי ליצור ערפל על מכונת העשן להפיק עשן סמיך ומרוכז. כדי ליצור את האפקט המתבקש והמיוחד על העשן להישאר במקומו לאורך זמן ולא להתפזר במהירות (כפי שיכול לקרות בשאר המכונות). אפשר למצוא מכונה אשר מייצרת ערפל שמתחילה לעבוד ללא כל חימום מוקדם אשר יעילותה גבוהה. האפקט המתקבל בעזרת מכונת עשן זו הוא גדול כיוון שברגע שהעשן נשאר הוא יכול לגרום לכל שאר האפקטים והאורות השונים להיות עצומים יותר.

תכונות של מכונות העשן

אם אתם מחפשים אחר מכונת עשן תגלו בחיפוש קצר כי ישנו מגוון רחב מאד של מכונות. כל מכונה יוצרת אפקט אחר של העשן ואף ישנן מכונות שמשלבות בין שני אפקטים שונים. בבחינת המכונות השונות אפשר לראות כי ישנם הבדלים במשקלים של כל אחת ואפשר לראות כי כל אחת מפיקה את האפקט הנדרש ממנה תוך זמן שונה (יש כאלו אשר דורשות כמה דקות של חימום בעוד אחרות מספקות אותו מיד).